Jedną z najnowszych gałęzi nauki o stomatologii jest jej wyjątkowy obszar – stomatologia estetyczna. Zainteresowanie usługami i zabiegami z tego zakresu spotyka się coraz większym zainteresowaniem klientów. Co możemy zyskać, decydując się na skorzystanie z usług stomatologa estetycznego? Podstawową korzyścią jest zmiana wyglądu uzębienia na bardziej estetyczne i atrakcyjne.

Licówki porcelanowe zmieniają nie tylko kształt, ale i kolor zębów i nakładane są zazwyczaj na zęby przednie. Radą na mocno zniszczone zęby lub takie, które zaleczone zostały kanałowo, nałożyć można koronę, przez co zachowuje się naturalny kształt zęba i jego wygląd. Korony montowane są zazwyczaj z tyłu jamy ustnej i są bardzo praktycznym rozwiązaniem, cenionym oraz chętnie wybieranym przez pacjentów.
Sposobem na nieestetyczne przebarwienia i ogólne odświeżenie uśmiechu będzie także jeden z popularnych zabiegów higienizacyjnych – saling bądź piaskowanie. Co ważne, jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, dzięki czemu przynajmniej raz do roku poddać się mu może każdy z nas.

Zabiegi stomatologii estetycznej są bardzo różne, a ich zastosowanie uzależnione jest indywidualnymi potrzebami pacjenta. Pamiętać należy, że samodzielnie nie można wybrać żadnego z zabiegów, a o wskazaniach do któregokolwiek z nich decyduje stomatolog. Stąd też nie warto zwlekać z wizytą u dentysty, a gabinet stomatologiczny warto odwiedzać choć raz w roku. Dla dobrego zdrowia, rzecz jasna i śnieżnobiałego, zdrowego uśmiechu!stomatologia estetyczna